Köpekler yüzyıllardır insanların sağdık dostları olmuştur. Doğası gereği sahibi olarak benimsediği kişiye zarar vermeyen ve ona sağdık olan köpekler, insanların evcil hayvan seçimlerinde tercih sebebi olmalarını sağlamaktadır. Farklı cinslere sahip köpeklerin faklı ihtiyaçları da olmaktadır. Bu ihtiyaçlara cevap verilmediği takdirde köpeklerin istenilen işlevleri sürdürmediği görülmektedir. Bu açıdan köpek edinecek olanların alacakları sorumluluğun farkında olmaları ve onunda bir canlı olduğunun bilincinde olarak davranmaları gerekir. Yeni sahiplenilen bir köpeğin sahibine ve bulunduğu ortama alışması zaman alan bir süreçtir. Bu süreci sağlıklı atlatan köpekler, daha itaatkar ve disiplinli olmaktadır. Tabi bu da köpeğin alacağı eğitimle alakalıdır.

Köpeklerde Eğitim

evde köpek eğitimi

Köpekler, saldırgan oldukları kadar hassas canlılardır. Birileri tarafından sahiplenmek ve sahipleri tarafından sevilmek isterler. İnsanlar da köpekleri sever ve onlara sadık dostları olarak muamele ederler. Bu nedenle köpek sahiplenip bakmak isteyenler, köpek eğitimi konusunda da bilgi sahibi olmalıdır. Özellikle de köpeklerde itaat eğitimi çok önemlidir. Doğru alınmış bir itaat eğitimi köpeğin daha disiplinli, daha terbiyeli olmasını ve sağlıklı iletişim kurabilmesini sağlamaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olmadan evde köpek beslemeye kalkmak, hem köpeğe hem sahibine zarar verecektir. Köpek eğitimiyle ve beslenmesiyle ilgili bilgilerin internet aracılığıyla edinilebileceği gibi, profesyonel yardımı alınarak da evde köpek beslenebilir. İşte bu konuda uzmanlaşmış ve bünyesinde topladığı köpek severler ile hizmet vermekte olan Güngören Köpek Eğitim Çiftliği, evde köpek beslemek isteyenlerin yardımına koşmaktadır.

Güngören Köpek Eğitim Çiftliği

Burası köpek eğitimini kendine misyon edinmiş bir köpek eğitim çiftliğidir. Eğitilmek istenilen köpekleri bünyesinde eğitime tabii tuttuğu gibi, kendi eğittiği köpekleri de sahiplenmek isteyenlerin beğenisine sunmaktadır. Eğitimsiz bir köpek; tuvalet ile ilgili sorunlarının yanı sıra doğal iç güdüsü olan saldırma, ısırma, havlama gibi tavırlar sergileyerek sahibini sıkıntıya sokabilir. İşte Güngören Köpek Eğitim Çiftliği bu amaçla köpeklere her gün gerekli ve düzenli eğitim vererek bu sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Bu kurumda bir köpekten beklenilen tuvalet ihtiyacını görme ya da davranışlarında sağlıklı tutumun yanında köpeğin yapması istenilen davranış üzerine de eğitim verilmektedir. Her cins ve yaştaki köpeği eğiterek evde köpek beslemeyi eğlenceli hale getiren çiftlik farklı imkanlarda sunmaktadır.

Çiftlikteki Eğitim Tek Başına Yeterli Değil

Bir köpeğe yanlış eğitim verilmesi, onda istenilmeyen davranışların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Yanlış eğitim sonucu eğitime tepki gösteren köpek, yapmaması gereken bir yere tuvaletini yapabilir ya da saldırganlaşabilir. Bunun yanında bazı köpek türleri diğerlerine göre daha hassas olduğu için özel bir eğitime ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle çiftlikte her türe ve yaşa özel eğitim verilmektedir. Ancak çiftlikte profesyonel eğitim alan köpek için bu eğitim yeterli olmamaktadır. Tıpkı okulda aldığı dersi evde tekrar etmeyen çocukların başarısız olması gibi köpeklerde, aldıkları eğitimin evde uygulanmasına ihtiyaç duyar. Bu yüzden köpek sahipleri, çiftlik dışında da aynı kararlılıkla eğitime devam etmelidir.

Sunduğu İmkanlar

Güngören Köpek Eğitim Çiftliği, sunduğu farklı imkanlarla köpeklerin gerekli konfora ulaşmasını sağlamaktadır. Köpeğin günlük gelip gidebileceği gibi, buna imkanı olmayan köpekler için yatılı kalma hizmetleri bulunmaktadır. Çiftlik, eğitim görmek için gelen köpeklerin cinsleri ve yaşlarına uygun geniş ve temiz bir yaşam alanı ve bakım hizmeti sunmaktadır. Köpek sahiplerinin içlerinin rahat etmesi açısından gidip gezebilecekleri çiftlikte gerekli bütün donanımlara sahip olunduğunu göreceklerdir. Ayrıca evcil hayvan eğitiminde en önemli unsur olan sevginin, uzman kadro tarafından köpeklere fazlasıyla sağlandığına da tanıklık edebilirler. Sunduğu imkanlara oranla fiyat konusunda çok cep yakmayan firma, eğitimin yanı sıra eğitimli köpek satışı da yapmaktadır.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz