Polis köpeği olarak bilinen yada diğer bir isimle K-9 adı ile ünlenmiş köpek cinsleridir. Çok zeki olan bu hayvanlar polis ve asayiş şubede hizmet veren personellere yardım etmesi amaçlı yetiştirilen köpektirler. Bu sebep ile isimleri K-9 dur. K-9 eğitim çiftliği istanbul da bu cinsle  ilgili daha  fazla  bilgiye ulaşabilirsiniz.

K-9 Cinsi nedir?

Alman kurdu olarak duyulan ve Alman Çoban Köpeği adı ile de cins köpeklerin genel özellikleri derlenmiştir; Özel K-9 eğitimi almış olan tüm köpekler K-9 adı verilir. (bu köpeklerin cinsi bir Rot, doberman, Amerikan staff cinside olabilir.)

K-9 eğitim çiftliği istanbul

K-9 köpeği eğitilebilir mi?

Çok erken yaşlarda köpeğe itaat eğitimine başlanmalıdır. Alman çoban köpeğini iyi bir satıcıdan almak çok önemlidir. Bazı köpekler çekingen ve huysuz olabilmektedir. Bu karakterde olan bir köpeğin korku sebebi ile ısırganlık eğilimi bulunmaktadır. Yavrunun ailesinide kontrol etmek gerekir. Cezaya dayalı bir eğitim şekli bu cins köpekler üzerinde etki etmemektedir. Bu ırktaki köpeklerin zeka seviyesi çok yüksek olduğu için bu cins köpeklerden koruma köpeği, polis köpeği, avcı köpeği, körler için yön belirleyici köpek, çoban köpekliği ve arama kurtarma köpeği gibi bir çok işte aktif rol oynamaktadırlar.

k9 eğitim çiftliği istanbulolarak küçük bir araştırma yapılınca bu konuda uzmanlaşan birçok firma ile karşılaşılmaktadır.

İtaat eğitimi

Temel itaat eğitiminde siz kemerinden çekmeden solunuzdan yürümesi gibi yada yat, kalk, otur, bekle, bırak, koş, uzan, getir, gel, git, hayır, sus gibi temel komutların eğitimi vardır. Uzman ekip ile bu komutların köpeğe öğretilmesi sağlanır. Bu temel eğitimi başarı ile tamamlayan köpeklere ileri itaat eğitimi verilmektedir. İstanbul’ da birçok köklü firma bu iş ile ilgilenmektedir.

K-9 eğitim çiftliği istanbul

Köpeğin tasmalı olarak yaptığı başardığı tüm hareketleri tasmasız olarak uygulayabilme yetisi kazandırılır. Bu eğitim koşul ve şart olarak oldukça zor bir eğitimdir. Bu eğitimi başarı ile tamamlayabilmesi için temel itaat eğitimi çok iyi uyguluyor olması gereklidir.

İstanbul her konuda çeşitlilik sağladığı gibi köpek eğitiminde de oldukça zengin bir altyapıya sahiptir. K9 eğitimi oldukça uzun ve zor bir eğitim olduğu için köpeğinize en uygun olan firma ile anlaşma yapılması gereklidir. K9 sonuç itibari ile bir köpek ırkı olmayıp bir eğitim sistemidir. K9 bir köpeğe sahip olmak oldukça zor bir süreçtir.

Narkotik ve bomba alanlarında bile hizmet veren bir çok K9 eğitimi alan köpek cinsleri bulunmaktadır. Eğer köpek sahibi olarak hayvanınızın huyunu ve karakterini gözlemleyebiliyor iseniz bu eğitimi alıp alamayacağına da karar verebilirsiniz. Sonuç olarak bu eğitim uzun bir zaman dilimine yayılarak köpeklere verilmektedir.

Davranış eğitimi

Köpeklerin insanlar ve doğa üzerinde yaşayan diğer canlılar ile iyi geçinebilmesi öğretisidir. Bilinmelidir ki her davranışın temeli insan olmaktan geçmektedir. Köpeği de eğitecek olan eğitmen bir insandır. Bu sebeple eğitim uzmanı kişi veya kişiler özenle seçilmelidir.

İstanbul da bir çok firma bu hizmeti verebilmek amacı ile oluşturulmuştur. Her bütçeye göre fiyat durumu söz konusu olmaktadır. Eğitimin verileceği alan, alan koşulları, alan büyüklüğü, alan üzerindeki parkurlar, eğitimi verecek kişi veya kişiler, eğitim merkezinin köpek sahibinin ikametine uzak veya yakınlığı bu konuda çok önem taşımaktadır.

Durum hakkında yapacağınız her türlü iyi analiz ve araştırma sizlere en doğruyu bulabilmeniz açısından yön verecektir. Eğer çevrenizde k9 eğitimi almış yakınlarınızın köpekleri var ise onlar aracılığı ile de doğru bilgi ve verilere erişebilmeniz olağandır.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz