Köpekler sahip oldukları özellikleri ile dost canlısı hayvanlardır. Bu sebepten ötürü insana en yakın canlı türü konumundalardır. Sahip oldukları yüksek koruma içgüdüleri sayesinde birçok insan gerek iş alanlarında gerek ise yaşadığı ortamlarda bir köpek bulundurarak ona bulunduğu alanı koruma görevi verirler. Köpeğin insan yaşamı üzerindeki olumlu etkisi bunula sınırlı kalmaz. Eğitim aldıklarında çok farklı alanlarda etkili olabiliyorlar.

Sadece iş amaçlı değil bir dost olarak da önemli bir yere sahip olan bu sevimli hayvanlar çocuklar için de mükemmel bir oyun arkadaşı olabiliyorlar. Bütün bu sayılan ve insanın kulağına hoş gelen durumlar ancak köpeğin eğitimli olması ile mümkün olabiliyor. Köpek sahiplenmenin oldukça yaygınlaştığı günümüz çağında köpeklerin eğitim işini üstlenecek kurumların da çoğalmasına sebep olmuştur. Köpek sahipleri köpeklerine verdirecekleri eğitim kurumlarını seçerken çok yönlü araştırma yapmalı, tecrübeli kadrolara yer veren ve hayvan sevgisi ile hareket eden kurumları tercih etmelidir. Kadıköy Köpek Eğitim Çiftliği bu anlamda köpek severlere bu yönde hizmet verebilecek kaliteye sahip bir köpek eğitim kuruluşudur.

Kadıköy Köpek Eğitim Çiftliği Köpeklere Hangi Tür Eğitimleri Verir?

Kadıköy Köpek Eğitim Çiftliği

Köpek eğitimi dediğimiz zaman çok fazla beklentiye girmek yanlış olur. Sonuçta onların birer hayvan olduğunu hesaba katmak gerekir. Dolayısı ile alabileceği eğitimler de tabi ki sınırlı olacaktır. Köpek eğitimindeki maksat köpeğin sahibine ve yaşadığı çevreye uyum sağlamasını ve daha kolay adapte olmasını sağlamaktır. Tuvaletini doğru yere yapması, yemeğini doğru bir şekilde yemesi, yatacağı yeri bilmesi, yaşadığı mekanda nasıl hareket edeceğini bilmesi ve sahibine itaat etme becerisi kazanması aldığı eğitimler sonucu kazanacağı özelliklerin sadece bir kısmıdır. Kadıköy Köpek Eğitim Çiftliği eğitmenleri köpeğin yaşı, cinsi, ırkı, var ise davranış sorunları gibi durumlarını değerlendirmeye tabi tutarak edindiği bilgiler neticesinde köpeği eğitecek programlar düzenler.

Bu eğitimler genel yaşam alanlarındaki davranışlarını eğitme yönünde olabileceği gibi özel amaçlarla yönelik eğitimler de olabilmektedir. Temel İtaat Eğitimi hemen her köpeğin alması gereken bir eğitim programıdır. Daha ileri seviye de İleri İtaat Eğitim programları yer alır ve özel amaçlı eğitimler olan show eğitimi, alan koruma eğitimi, narkotik eğitimi, bodyguard eğitimi gibi eğitimler de köpeğe verilecek eğitim programları arasında yer alır.

Kadıköy Köpek Eğitim Çiftliği Eğitmenlerinin Eğitim Anlayışı

Bünyesinde çalıştırdığı eğitmenlerin alanında uzman olmasına ehemmiyet veren Kadıköy Köpek Eğitim Çiftliği eğitim anlayışı olarak pozitif eğitimi benimsemiş bir eğitim kuruluşudur. Şiddet ve cezalandırma yerine doğru zamanlarda verilen ödüller ile cesaretlendirilen köpekler eğitmenler eşliğinde oyunlar oynayarak hiç farkına varmadan oyun esnasında eğitimlerini alırlar. Kadıköy Köpek Eğitimi Çiftliği eğitmen kadrosu köpeği seven ve köpeğe yoğun ilgi duyan kişilerden oluşmuştur. Dolayısı ile yaptıkları işi bir hobi olarak görmekte ve keyifle yapmaktadırlar.

Kadıköy Köpek Eğitim Çiftliği Hangi Tür Köpeklere Eğitim Verir?

Kadıköy Köpek Eğitim çiftliği her tür köpek ırkına ve her yaştan köpeğe eğitim verebilecek kapasiteye sahiptir. Ancak burada dikkate alınması gereken husus köpeğin yaşının, cinsinin, ırkının ve alacağı eğitim türünün eğitim süresinde değişiklik göstereceğidir. Köpeğin her yaşta eğitebilecek uzman kadroya sahip Kadıköy Köpek Eğitim Çiftliği yavru köpeklerin daha kısa sürede ve daha etkin eğitim aldıklarını ve bu yüzden köpeğe olabildiğince erken yaşlarda eğitim verilmesi gerektiğini önemle vurgular. Farklı ırk köpeklerin algılama yeteneklerinde de farklılıklar olabildiğinden yine alacakları eğitimlerin sürelerinde farklılıklar ortaya çıkacaktır. Bunların dışında şayet köpekte bir davranış bozukluğu var ise yine bu eğitimi zorlaştıran ve süresini uzatan bir faktördür.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz