İnsanların en sadık dostları olan köpekler, birçok cins ve ırka sahip bir familyadır. Bu yüzden bir köpek sahiplenilmek istendiğinde doğru cins seçimi yapmak önemli bir hal almaktadır. Bu seçimi yaparken köpeği sahiplenecek ailenin yaşadığı bölge sonrasında oturulan evin durumu yani apartman dairesinde mi yoksa bahçeli, müstakil bir evde mi yaşandığı, aile bireylerinin sayısı ve ailedeki çocuk olup olmaması yada sayısı ile ilgili özellikler göz önüne alınıp öyle tercih yapmak sağlıklı olacaktır. Çünkü her cins köpek her durumuma ayak uyduramayabilir. Bir ömür boyu yanınızda yaşayacak ailenizin bir bireyi olacak küçük dostlarınıza mutlu bir yuva ve sağlıklı bir yaşam sağlamak için bu noktalara dikkat etmek gerekir. Bununla birlikte sadece bir hevesle köpek sahibi olmak ve daha sonra bakamayınca sokaklara yada ormanlık alanlara bırakmak yerine gerçekten bir köpeği sahiplenmeye hazır olunduğunda küçük dostlarımızı aileye almak gerekmekte. Onlarında duyguları ve hisleri olduğunu unutmamak gerekir.

Köpek Eğitimi French Bulldog istanbul

Hangi Cins Seçilmeli?

Muhakkak ki yapacağımız seçimler bizim veya aile bireylerinin istekleri doğrultusunda olacak ama aynı zamanda içinde bulunulan durumların köpeğimize uygun olup olmadığını da göz ardı edilmemelidir. Her cinsin kendi özgü karakteristik özellikleri vardır. Eğer güçlü yapılı, enerjik ve sevgi delisi bir köpek arıyorsanız doğru cins French Bulldog’tur. İngiliz Bulldog kadar büyük değildir ama en az onun kadar güçlü ve enerjiktir. Çünkü aslında İngiliz Bulldog’un küçük versiyonu olarak İngiltere’de üretilmiştir. Sert görünüşlerinin aksine yumuşak bir derisi vardır. Bu türün kendine has özellikleri sarkık üst dudakları kıvrılarak uzayan kuyruklarıdır. French Bulldog iyi huylu ve arkadaş canlısıdır. Apartman hayatı için uygundur. Sevecen bir yapısı olduğundan uzun süreli hatta mümkünse hiç yalnız bırakılmamalıdır. Sahiplerine çok bağlı olduklarından başka köpeklerle pek anlaşamazlar. Ancak küçüklüklerinden itibaren beraber büyürlerse diğer hayvanlarla da gayet iyi anlaşabilirler. Belli bir yaşa gelmiş çocukları olan ailelere tavsiye edilir. Bebekli ailelerde sahibinin bebeğe göstereceği aşırı ilgi onu rahatsız edebilir. Bu yüzden bebekli ailelere pek tavsiye edilmez. Yaşam ortamlarında ise iklim aşırılıklarına karşı duyarlı olduklarından çok sıcak iklimlerde kalp problemleri yaşarlar. Apartman hayatına uyum sağlayabilirler.

Nasıl Eğitim Verilmelidir

Öncelikle eğitimin köpek ile sahibi arasında oluşturulacak özel bir dil özel bir bağ olduğunu kavramak gerekli. Eğitim sadece komut öğretmekle değil köpeğin sahibinin yanında ve hatta o uzaktayken bile onun komutasında olması ona itaat etmesi, sözlü komutların dışında sahibinin bakışlarında dahi yapması veya yapmaması gereken davranışları anlamasını sağlamak olmalı. Köpek eğitimi French Bulldog İstanbul tamda bunu sağlamak için hizmet veriyor. Ayrıca tüm köpek eğitim müfredatlarında olan ama ne köpeğe nede sahibine bir şey kazandırmayan bazı komutlar öğretilmiyor. Örneğin eğer bir gösteri köpeği yetiştirilmek istenmiyorsa çök yuvarlan gibi komutları öğretmek hem zaman hemde enerji kaybı olacaktır. French Bulldogların eğitimleri çok önemlidir. Sevecen köpekler olduğundan çok sıkı bir eğitim gerekir. Bu sıkı eğitimi,  verirken de mutlaka sahibi onun yanında olmalıdır. Sahibinin sesine tepki verir ve bu yüzden sahibinin ses tonu da çok önemlidir. Doğru ses tonu ile köpeğinize her şeyi yaptırabilirsiniz. İnatçı bir köpek olduklarından eğitimleri biraz uzun sürebilir. Ayrıca eğitimleri yaşayacakları yuvaları dışında değil aksine sizinle beraber yaşayacağı evde ve aile bireyleri ile olmalı. Aslında bu tüm köpekler için söylenebilir.

Köpek Eğitimi French Bulldog İstanbul

Yaşadıkları ortama uyum sağlamakta zorluk çekmezler. Sevecen, arkadaş canlısı, uysal, sakin ama korkusuzlardır. Yaşlı insanlarla iyi anlaşırlar ve onlara çok iyi bir kılavuz ve arkadaş olabilirler. Suratlarında sürekli sinirli ya da üzgün bir ifade olmasına rağmen çok sevecen ve mutlu hayvanlardır. Sahipleri ile vakit geçirmek onları son derece mutlu eder. Çevreye karşı çok meraklı ve aynı zamanda açık gözlüdür. French Bulldoglar ortalama olarak 10-12 sene yaşarlar.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz