Çok sevdiğiniz ve değer verdiğiniz köpekleriniz hayatınızda bazen bir nefes bazen de bir yoldaştır. Hisleri kuvvetli hayvanların başında köpekler gelir. Sizin psikolojik durumunuzu sinirli ya da neşeli olduğunuz zamanları kolaylıkla ayrıt edebilirler. Peki, profesyonel bir eğitimle komutlarınızı da algılayabilen bir köpeğiniz olmasını istemez misiniz? Bu imkânları sağlayan kuruluşlar olan İstanbul Kâğıthane köpek eğitim çiftlikleridir.

Kâğıthane Köpek Eğitim Çiftliklerinde İtaat Eğitimi

Sokakta bulduğunuz, barınaktan ya da petshoptan aldığınız bir köpeğin eğitim almadan sizin komutlarına uymasını beklememelisiniz. 4 ya da 5 haftalık kısa süren eğitimler çerçevesinde köpeğiniz eğitimli bir köpek haline gelebilir. Götüreceğiniz köpek eğitim çiftlik sahipleriyle anlaşmanız doğrultusunda uygun zaman dilimleri belirlenip o saatlerde eğitim uygulanabilir. Bu eğitimde öncelikli olarak öğretilen komutlar yüzeysel olarak başlar. Otur, ısırma, tut, yat, gel gibi kısa ve anlaması basit komutlar öğretilir. Bu köpek için oldukça ideal bir eğitim tipidir. Yüzeysel komutları algılayan köpek artık ileri seviye için hazırdır. İleri itaat emirleri köpeğin tasmasız olarak serbest ortamda olmasıyla yapılır. Hangi köpek olursa olsun ırk gözetmeksizin eğitim almaya açıktır. Özellikle yavru sayılabilecek köpekler olayları daha kolay kavrayabilir ve daha kolay eğitime karşılık verirler.

Kâğıthane Köpek Eğitim Çiftliği istanbul

Kâğıthane Köpek Eğitim Çiftliğinde Ekstra Eğitimler

Sahiplerinin özel istekleri üzerinde köpeklere koruma eğitimi, sosyalleşme ve ev içerisinde uyum eğitimleri verilmektedir. Koruma eğitimi her köpek ırkı için uygun olmayabilir. İleri eğitim sürecini tamamlamış, hırçın ve saldırgan yapılarının gereği komutlarda uygulama gerçekleştirmelidir. Bu süreci tamamlamış köpekler koruma eğitimi alabilirler. Bilir bir kişi tarafından bu eğitim verilmelidir. Köpekler sorgulamaksızın komutları uygular. Yanlış öğretilen bir komut başkalarına zarar verebilir olumsuz sonuçlara neden olabilir. Ev içerisi uyum için köpeklerin yavru olarak eğitilmesi önemlidir. Köpekler genellikle serbest ortamları tercih ederler. Bu yüzden ev eğitimi kesinlikle tavsiye edilir. Köpeğiniz Kâğıthane köpek eğitim çiftlikleri uzmanları tarafından değerlendirilip, eğitime karşılık verip veremeyeceği kararını verirler.

Her köpeğin algılaması ve öğrenme düzeydi farklıdır. Tıpkı insanlarda olduğu gibi. Ev içerisinde acemice verilen eğitimler genellikle olumsuz sonuçlanmakta köpek ve sahibini yormaktadır. Eğitimler uzmanlar tarafından verilmelidir bunun için en iyi yol köpek eğitim çiftlikleridir. Eğitimlerin başarılı olabilmesi için köpeğin sevdiği şekilde ürkütmeden ya da kızdırmadan bu süreci sürdürmektir. Köpek eğitim çiftlikleri sadece eğitim amaçlı değil otel amaçlı da kullanılabilir. Köpeğinizi emanet edebileceğiniz, ihtiyaçlarının eksiksiz karşılandığı köpekler için en özel yerlerdir.

Köpeklerin birbiri ile zaman geçirebileceği, isteklerinin karışılabileceği, keyifli aktivitelerin yer aldığı özel yerlerdir. Kâğıthane köpek eğitim çiftlikleri oldukça kapsamlı, köpekler için uzmanlaşmış eğitmenler çalıştırılmaktadır. Bu durum oldukça hassas ve önemli bir konudur. Köpeğiniz nasıl eğitilirse o şekilde karşılık verir. Kötü bir elden çıkmış köpek sahibini bile tanımaz ve kolaylıkla zarar verir. Köpeklerinizi eğitiminden emin olduğunuz yerlere emanet etmelisiniz.

Kâğıthane Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul

Her mekânın işletmecisi farklıdır bu yüzden kuruma göre bu miktar değişir. Kurum içerisinde verilen eğitimler ve hizmetler lükse kaçıyorsa fiyat olarak sizi etkileyebilir. Fakat yüzeysel bir eğitim söz konusu ise 600 TL ila 1000 TL civarındadır. Bu eğitim içerisinde ileri itaat eğitimi ve otel kapsamı söz konusu ise 2000 TL ye kadar varabilmektedir. Tamamen köpek eğitim çiftliği ile alakalı bir durum olup, köpeğinizin ne süreçle eğitim alacağı, ne gibi eğitimlere tabi tutulacağı, özel bakım, sağlık problemleri, barınak tercihleri, kullanılan mama türüne kadar hepsi birer faktör olup değişiklik göstermektedir.

 

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz