Köpekler insanın en yakın dostları olma özelliği taşıyan canlılar olduğundan dolayı sahipleri ile daha uyumlu hale gelebilmesi için çeşitli eğitimlerden geçmesi önemlidir. Köpekler son derece zeki ve hassas canlılardır. Bu nedenle köpek eğitimi verilirken köpeklerin bu özelliklerinden faydalanmak gerekir. Köpeklere verilen eğitimler ev ortamında olabildiği gibi aynı zamanda köpek eğitim merkezlerinde de yapılabilmektedir. Köpekler için en uygun eğitim küçük yaşlardan itibaren başlar. Bu nedenle eğer henüz annesinden yeni ayrılmış yavru köpek sahiplenmeyi düşünüyorsanız yapmanız gerekenlerden biri de köpeklerin eğitimi konusunda araştırma yapmak olacaktır.

Üsküdar Köpek Eğitim Merkezi istanbul

Köpek sahiplerinin köpeklerine eğitim sürecinde sabırla ve şefkat ile yaklaşması gerekmektedir. Bu nedenle köpeklerin doğru ve güvenilir ellerde olduğuna emin olmak da önemlidir. Köpek sahipleri zaman zaman köpeklerini cezalandırmak için şiddet eğilimleri gösterebilmektedir. Bu da köpeklerin davranış bozukluğu kazanmasına neden olabilmektedir. Köpek eğitimleri yalnızca köpeklerin belirli komutları yerine getirmesi için değil aynı zamanda köpeklerin davranış bozukluklarının giderilmesi için de son derece önemli bir yere sahiptir. Köpeklerde davranış bozukluğu daha çok saldırma ya da çok fazla havlama gibi bir takım belirtiler ortaya koyar. Bu nedenle köpeklerinde benzer davranış bulunan köpek sahiplerinin bir an önce eğitimlere başlaması önemlidir.

Köpek Eğitimine Nasıl Başlanır?

Köpek eğitimi köpeklerin çevresi ve daha sosyal paylaşımlarda bulunabilmesi için önemlidir. Köpek sahipleri köpekleri ile gezmek istediklerinde çevreye saldıran ya da başkalarını rahatsız eden köpekler ile dolaşmak istemeyecektir. Tüm bu durumlar sahiplerin hayatını zorlaştırdığı kadar köpeklerin de hayatını zorlaştıracaktır. Köpeklerin gün içerisinde enerji atmaya ve çevreyi keşfetmeye ihtiyaçları vardır.

Fakat başkalarına saldırma korkusu ile zaman zaman köpek sahipleri köpeklerini evden çıkarmama gibi durumların yaşanmasına neden olmaktadır. Bu durum köpeklerin daha çok içe kapanmasına neden olacaktır. Köpek eğitimi bu noktada oldukça önemlidir. Köpeklerde davranış bozukluğu gözlemlendiğinde alanında uzman olan eğitmenlerden destek almak gerekir. Köpek eğitimcileri köpeklerin davranış bozukluğunu önleme konusunda eğitim aldığından dolayı bu sürecin çok daha kolay ve hızlı atlatılmasını sağlayacaktır.

Üsküdar Köpek Eğitim Merkezi İstanbul

Köpek eğitimine başlarken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de köpeklere verilen eğitimlerin pozitif içerikler barındırmasıdır. Köpeklere davranış kazandırmak için pozitif eğitim yolu en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Pozitif eğitimde köpeklere davranışı öğretmek amacı ile ödül verilir. Verilen ödül köpeklerin davranışı daha sık tekrara etmesini sağlayacaktır. Köpek sahiplerinin artması ve bilinçli köpek bakımının yaygınlaşması ile birlikte özellikle büyük şehirlerde köpek eğitim merkezleri de gelişme göstermiştir.

İstanbul için en çok tercih edilen köpek eğitim merkezlerinden biri de Üsküdar köpek eğitim merkezidir. Üsküdar köpek eğitim merkezi İstanbul diğer köpek eğitim merkezleri ile kıyaslandığında oldukça konforlu olması ile dikkatleri çekmektedir. Köpekler için özel olarak seçilmiş uzman eğitimciler ile köpek eğitimleri çok kısa süre içerisinde oldukça etkili olarak verilmektedir.

Temel İtaat Eğitimleri

Köpekler için en sık tercih edilen eğitimlerden biri de temel itaat eğitimleridir. Köpekler için temel itaat eğitimleri daha ileri eğitimler için de gereklidir. Bu nedenle köpekler için öncelikli olarak tuvalet eğitiminden sonra temel itaat eğitimleri verilmelidir. Temel itaat eğitimleri köpeklerin davranışı daha sık tekrarlaması ve sahiplerini dinlemesi için oldukça önemlidir. Temel itaat eğitimleri verilirken köpekler için ödüllendirme yöntemine başvurulur. Buna göre köpeklerin doğru davranışı tekrarlamasının ardından köpeklere sevdikleri yiyecekler verilir. Bunun yanı sıra köpeklerin başını okşamak ya da sahipleri tarafından sevilmek de ödüllendirme olacağından dolayı bu davranışları sık sık tekrarlamak köpeklerde başarılı eğitimler sağlayacaktır.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz