Köpek sahiplerinin köpekleriyle daha etkili bir iletişim kurabilmeleri için onları eğitmeleri gerekiyor. Bu aynı zamanda aynı yaşam alanını paylaştıkları için de önemli. Köpeklerini ilk sahiplendikleri andan, beraber yaşadıkları her ana kadar eğitim süreci devam eder. Köpeğin her davranışını etkileyecek olan eğitim süreci için köpek sahipleri köpek eğitimleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Eğitimle ilgili yararlanılacak en güvenilir kaynaklar ise uzman köpek eğitmenleri olmalıdır. Aksi takdirde eğitim amacıyla yapılan yanlış bir uygulama, ilerde köpek üzerinde davranış bozuklukları gelişmesine neden olarak köpek sahibini oldukça sıkıntıya sokabilir. Bu amaçla kurulan İstanbul’daki eğitim merkezlerinden biri olan İstanbul Bayrampaşa Köpek Eğitim Merkezi bu konuda köpek sahiplerine yol gösteriyor. Uzman köpek eğitmenleri köpeklerin ihtiyacı olan her türlü eğitimi veriyor ya da köpeklerin yaşadığı davranışsal sorunları çözüme kavuşturuyor.

Uzman Eğitmenler Köpeklere Her Türlü Eğitimi Veriyor

istanbul Bayrampaşa Köpek Eğitim Merkezi

Eğitime başlamadan önce köpek sahipleriyle detaylı bir analiz yaparak, köpeğin alması gereken eğitimleri, davranış sorunlarını saptayarak ya da sahibinin özel bir eğitim isteği varsa İstanbul Bayrampaşa Köpek Eğitim Merkezi uzman eğitmenlerince buna göre bir eğitim programı hazırlanır. Daha sonra eğitime başlanır. Eğitim süresi genellikle ortalama 4 hafta sürer. Eğitimin son haftası ise oryantasyon haftası olarak değerlendirilir ve bu sürede köpeğe sahibiyle uygulamalar yaptırılarak, sahibine itaat etmesi öğretilir. Bu eğitimi aldıktan sonra köpek sahiplerinin kendileri de köpeklerine farklı eğitimler verebilirler.

Köpeklerde Eğitim Süreci Tuvalet Eğitimi ile Başlıyor

Köpekler ilk 5-6 aylık dönemlerinde anatomik gelişimlerini tamamlamadıkları için tuvaletlerini tutamazlar. Bu dönemden sonra ise tuvalet eğitimi verilerek, tuvaletini nereye yapması gerektiği öğretilir. Eğer dışarıda yapması için eğitim verildiyse sahibi onu çıkarana kadar tuvaletini tutar ya da kendi de çıkıp tuvaletini yapabilir. İleri yaşlardaki köpeklerde de tuvaletini tutamama sorunuyla karşılaşılabilir. İstanbul Bayrampaşa Köpek Eğitim Merkezieğitmenleri verdiği tuvalet eğitimleriyle köpeklere tuvaletle ilgili her türlü eğitimi veriyor.

İtaat Eğitimleriyle Köpek Sahipleri Köpekleriyle Daha İyi Anlaşıyor

İtaat eğitimleri köpeklere otur, kalk, git, gel, bekle, yat gibi birçok komutu öğretir, sahibiyle aynı hizada yürümesi, koşması gibi eğitimler verilir. İtaat eğitimleri 2 aşamada verilir. Temel itaat eğitimlerinde komutlar köpek tasmasızken verilir. Yani ileri itaat eğitiminde köpek bağımsız hareket eder ve temel itaatte verilenden daha fazla komut öğretilir. İleri itaatte yabancıdan yemek yememesi, yabancıya gitmemesi şeklinde uygulamalar da öğretilir; ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, köpeğin ileri itaat eğitimini alabilmesi için, temel itaat eğitimini başarıyla tamamlamış olması gerektiğidir. İstanbul Bayrampaşa Köpek Eğitim Merkezi de köpeklere itaat eğitimlerini verdikten sonra, köpek sahipleri köpekleriyle oyun oynayabiliyor ve köpekler sahiplerinin sözünü dinlemeyi öğrenir.

İstanbul Bayrampaşa Köpek Eğitim Merkezi

Köpekler sokakta, yolda, parkta ve dışarıda olan her yerde diğer insanlara, hayvanlara, seslere, çocuklara ya da arabalara karşı olumsuz tepkiler gösterebilir ve bu tepkileri eğer saldırganlaşırsa başkalarına zarar verici nitelikte olabilir. İstanbul Bayrampaşa Köpek Eğitim Merkezi verdiği sosyalleşme eğitimleriyle köpekleri eğiterek dışarı çıktığında daha normal tepkiler vermesini sağlıyor. Köpek sahipleri topluma adapte edilen köpekleriyle daha kaliteli vakit geçirebiliyor.

Son Yıllarda Pozitif Eğitim Metodu Kullanılıyor

Pozitif eğitim metodu şiddete ve cezalandırmaya kesinlikle karşı bir köpek eğitimi sunuyor. Eğitimdeki yöntem ise ödüllendirme sistemi. Bu sistemle köpek verilen komutu doğru uyguladığında sevdiği bir yiyecekle, oyuncakla ya da başı okşanıp sevilerek ödüllendiriliyor. İstanbul Bayrampaşa Köpek Eğitim Merkezi uzman köpek eğitmenleri kullandıkları bilimsel metotlar köpekleri eğiterek köpek sahiplerinin yaşamlarını kolaylaştırıyorlar.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz