Büyük şehirlerde köpek beslemek çoğu insan için vazgeçilmez bir unsurdur. Özellikle Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’da köpek besleyenlerin sayısının fazla olması doğaldır. Köpeğin her türlü bakımı ve ihtiyacının yanında sahibinin onunla keyifli vakitler geçirmesi de önemlidir. Bu da ancak eğitimli bir hayvanın sahibine itaat etmesiyle mümkün olabilir. Bu anlamda köpeğinizin nitelikli eğitmenler tarafından bambaşka bir kimliğe bürünmesini istiyorsanız, şişli köpek eğitim merkeziistanbul yakınlarındaki firmaların adreslerine ulaşarak buradaki eğitmenlerden yardım alabilirsiniz.

İstanbul’un Şişli semtinde tüm yerli ve yabancı köpeklere temel ve üst düzey eğitimler veriliyor. Nitelikli eğitmenlerce verilen bu dersler sayesinde hayvanınız ile olan tüm uyum problemlerine çözüm üretilebiliyor. Bunun yanında verilen eğitimler eksiksiz olarak tamamlandığında ömür boyu garantili olacağı belirtiliyor. Köpeğe ders verecek uzman eğitmenler işe ilk olarak karakter analizi yaparak başlıyor. Tüm dersler tamamlandığında ise eğitim sertifikası veriliyor.

Şişli Köpek Eğitim Merkezi istanbul

Köpek Eğitimi Nedir?

Köpek eğitimi, hayvanın sahibi ile arasındaki ilişkileri istenen noktaya getirmek için onun yatması, oturması, kalkması gibi temel ve üst seviyelerde alması gerekli olan eğitimlerdeki verilen tüm komutlardır.

Köpek EğitimiNasıl Verilir?

Eğitim aşamasının başında hayvana yatması, kalkması ve oturmasına kadar olan tüm temel eğitim komutları öğretiliyor. Daha sonra hayvan seviye atlamak için ileri itaat eğitimlerini görüyor. Bu durumda köpeğinizin almış olduğu tüm bu dersler sayesinde sizinle arasındaki ilişkileri giderek güçlenmiş oluyor.

Temel İtaat Eğitimi

Köpeğinizin ilk önce yatma, kalkma ve oturma komutlarının öğretildiği tüm temel eğitimlerdir. Temel itaat eğitimi konusunda şişli köpek eğitim merkezi İstanbul yakınlarında ikamet ediyorsanız buradaki firmalar en doğru adreslerden birisidir. Ancak köpeğiniz temel itaat eğitimlerini almadan ileri itaat eğitimlerini alamaz. Bunun dışında köpeğinizde huysuzluk, kızgınlık veya olumsuz anlamda bir karakter bozukluğu bulunmuyorsa 1 ay sonra eğitim süreci tamamlanabiliyor.

Şişli Köpek Eğitim Merkezi İstanbul

Bununla birlikte ırk ayrımı yapılmaksızın her türden köpek bu dersleri görebiliyor. Eğitim sona erdikten sonra hayvanınız ile aranızdaki tüm ilişki problemleri çözülmüş oluyor. Ayrıca en önemli hususlardan birisi, köpeğiniz bu dersleri sadece boynunda tasma olduğu zaman uygulayabilir. Hayvanınızı ileri itaat eğitim sürecinden geçirerek boynunda tasma bulunmada da bu eğitimde öğrendiği komutları uygulamasını sağlayabilirsiniz.

Takip (Yürü) Komutu

Köpeğiniz ile gezintiye çıktığınızda bacağınızın sol yanından sizin ayağınızın hızına göre onunda adımlarının uyumlu olmasıdır. Bu sayede köpeğiniz sizin koşma ve yürüme durumunuza göre pozisyonunu seçer.

Oturma Komutu

Bu komutta köpeğiniz, bacağınızın hizasına göre sol yanınıza doğru oturur pozisyona geçer.

Yat-Bekle Komutu

Bu ders ilk önce yat sonra bekle olarak sıralı şekilde hayvana verildiğinde, hayvan sizin ikinci bir talimatınıza kadar yatar pozisyonda kalır.

Hayır Dersi

Bu dersi alan hayvan olumsuz olan eylemlerden uzaklaşır. Hayır komutunu istediğiniz vakit köpeğinize verdiğinizde onun o anda uyguladığı olumsuz davranışları terk etmesini sağlayabilirsiniz.

Aferin Komutu

Köpeğiniz için oldukça mühim olan bir derstir. Çünkü bu dersi öğrenen köpek pozitif davranış eğiliminde olacaktır. Bunun nedeni hayvan doğru eylemlerde bulunduğu anda bu komutun verilmesidir. Doğru işler yaptığını anlayan hayvan bu eylemi tekrarlamak ister.

Otur-Bekle Dersi

Bu dersi sırasıyla otur ve bekle şeklinde sıralı olarak alan hayvan, ikinci emrinize kadar oturma pozisyonunda kalır.

Yat Komutu

Bu dersi alan hayvan sol yanınıza doğru yatar pozisyonunu alır.

İleri İtaat Eğitimi Nedir?

Temel itaat eğitim aşamasındaki tüm komutları öğrenen köpeklerin, seviyelerini daha ötelere götürmek için alabileceği üst düzey eğitimler ileri itaat eğitimleridir. Bu eğitimi tamamlayan hayvan boynunda tasma olmadan da öğrendiklerini uygulayabilir. Hayvanda olumsuz karakter yapısı bulunmuyorsa, bu dersler yaklaşık 1 ay içerisinde veriliyor. Irk ayrımı yapılmaksızın tüm köpekler bu eğitimden faydalanabilir. İleri itaat eğitimi için şişli köpek eğitim merkezi istanbul yakınlarındaki profesyonel eğitmenlerden destek almak hayvanınızın değişmesi için bir fırsattır.

Yabancıya Gitmeme Eğitimi

Bu dersi kavrayan hayvan, sizin dışınızda yabanca şahıslardan aldığı komutları uygulamaz.

Geri Getirme (Aport) Eğitimi

Bu eğitimde hayvan, uzağa atılan cisimleri geri getirebiliyor. Oldukça keyif veren bir eğitimdir.

Uzaktan Yat-Otur-Bekle

Bu dersin püf noktası, köpeğin 20 metre mesafeden verilen komutları sahibine ikiletme yapmadan gerçekleştirmesidir.

Yabancıdan Yemek Yememe Dersi

Çoğunlukla yabancı insanların et, tavuk veya buna benzer gıdaları köpeklere vererek onları zehirleme ihtimalleri söz konusu olabiliyor. Bunun gibi sıkıntılı durumlara karşı tedbir almak için bu dersin alınması gerekiyor. Bu eğitimi tam anlamıyla kavrayan hayvan yabancı şahıslardan gıda ürünleri yemiyor. Eğer sizde şişli köpek eğitim merkezi istanbul çevresinde yaşıyorsanız buradaki firmalar sayesinde köpeğinizin tüm eğitimleri alarak onun sizinle olan ilişkilerini olumlu yönde geliştirebilirsiniz.

Uzan-Yat-Bekle

Bu eğitim özellikle köpeğinizle uzun gezilere çıktığınız zaman gereklidir. Bu komutu uzan, yat ve bekle şeklinde kavrayan hayvan geniş park alanları, çay bahçesi veya cafe gibi mekanlara geldiğinizde uzun süre aynı pozisyonda kalabiliyor.

Tuvalet Eğitimi

Tuvalet eğitimi hayvanın kavraması gereken en önemli konulardan birisidir. Tuvalet ihtiyacını sahibinin istekleri doğrultunda gideremeyen hayvanlar problemlere yol açabiliyor. Bilhassa yavru köpekler bu konuda yetersiz olabiliyor. Bu eğitimi alan tüm köpekler ihtiyaçları geldiği zaman uyarı verir. Bu sayede köpeğiniz sizin talimatlarınız doğrultusunda tuvalet ihtiyacını evde ya da dışarıda giderebilir. Uzman eğitmenler bu eğitimi 4 seans içerisinde köpeğinize verebiliyor.

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz