Köpekler ve Köpek Cinsleri mükemmel ev arkadaşı olurlar. Bir çocuk bir yavru köpek gördüğü zaman, sizin de eve bir tane getirene kadar sizi asla rahat bırakmayacaktır. Bir köpek, bir çocuğun en sadık arkadaşı olabilir. Onlar birlikte oyun oynarken yorulmadan ve bitmek bilmeyen saatler kadar vakit geçirebilirler.  Bir çocuğun, hayatını ve tüm anılarını, fedakar ve sadık gerçek bir dost ile paylaşmasının mümkün olmasından dolayı bir köpekle büyümesinin gerçekten şanslı bir durum olduğu söylenir.

Evde bir köpek olması da aynı zamanda çocuklarınıza bu tür sadakat, sevgi ve sorumluluk olarak hayatında önemli değerler öğretebilir. Bu değerler çocuğunuz yetişkinliğe büyüdükçe aslında derinden çocuğunuzun içinde kökleşmiş olacaklardır.

Köpeklerin evcilleştirilmesine ve insanlarla yaşamasına rağmen, ne yazık ki tüm köpek ırkları çocuklar ile sabırlı ve hoşgörülü olamayabiliyorlar. Diğer köpek ırklarına göre bazı köpek ırkları vardır ki çocuklar ile gelişim gösterebilmektedirler. Çocuklarımız için en iyisini isteriz ve bu nedenle onlara, kendileri ile oyun oynayabilecekleri, kaba oyunlarını tolere edebilecekleri ve onların hayatı boyunca sadık arkadaşları olabilecekleri köpekleri hediye edebiliriz.

Köpekler çocukları sever ve yetişkin insanlara oranla onlara daha şefkatli ve onlara karşı koruyucu olabilirler.

Köpekler farklı kişiliklere sahiptirler ve çocuğunuz için en iyi köpek ırkını araştırıyorsanız bu liste size çocuklarınız ile bir ömür boyu harika vakit geçirebilecek köpek ırkları için yol gösterebilir.

Çocuklarınız için en iyi köpek cinslerinden bazıları:

1. Golden Retriever ve Labrador Retrievers

golden

Golden ve Labrador Retriever, köpeklerin en popüler ırkları arasında üstte bulunmaktadır. Bu köpekler yüksek zekaya sahip ve çok sevgi dolu, sadık ve sabırlıdır. Bu olağanüstü yetenekler onları iyi bir aile köpeği yapmaktadır. Bu köpekler mutlu etmek için her zaman istekli ve her zaman iyi huyludurlar. Güvenilir bir huya sahip olduklarından, çocukların etrafında rahatça gezebilirler. Onlar ailenin bir parçası olmayı ve evdeki aktivitelere katılmayı çok severler. Kolayca eğitilebilirler, sakin ve rahattırlar.

2. Bernese Dağ Köpeği

bernese

Bernese Dağ Köpeği nazik bir devdir. Onların neşeli eğilimleri, genellikle hem çocuklara hem de yetişkinlere kendini sevdirmek içindir. Bu köpekler yavaş olgunlaşır ve hatta yabancılara karşı bile aşırı dost canlısıdır. Bu köpekler son derece zeki ve eğitilmesi kolaydır.

3. Collie

collie

Collie yumuşak huylu ve sevecen bir köpektir. Onlar ev içinde diğer köpeklerle veya hayvanlarla iyi bir şekilde yaşayabilir. Çocukların sadık arkadaşları olabilirler. Koruyucu iç güdüye sahiptirler. Collieler şüpheli insanların olumsuz hislerini algılayabilmeleri ve onlara temkinli davranmalarıyla bilinirler.

4. Beagle

beagle

Beaglelar tatlı ve naziktirler. Onların çocuklar ile son derece sosyal ve girişken kılan sıcak bir kişilikleri vardır. Fakat onların avcılık içgüdüleri onları, evdeki diğer hayvanlar için  güvenilmez yapıyor, özellikle ev içinde diğer hayvanlar ile yeterince sosyalleşmemiş genç olanları.

5. Basset Hound

basset hound

Basset Hound genellikle çocukların etrafında uslu durur. Ruh halleri kötü ve zarar verici değildir. Basset Hound kendisiyle uzun süre vakit geçiren bir çocuğa son derece sadık kalabilir. Eğer sahipleri yeterli hakimiyeti kurmazlar ise birazcık inatçı olabilirler.

6. Pug

pug

Puglar neşeli ifadeleriyle tanınıyor. Bu köpekler son derece canlı bir ruha sahip olup aile üyelerine sadık ve sevgi doludur. Saatlerce oyun oynamayı sevdikleri için çocuklar için ideal bir oyun arkadaşı olabilmektedirler. Fakat Puglar yalnız kaldıkların zaman son derece sıkılmış olabiliyorlar. İyi bir gözlemci köpek olmaları ile birlikte sahiplerine oldukça sadıktır. Çocukların etrafında mükemmel davranışlar sergiledikleri gibi kaba oyunlara karşı da oldukça toleranslıdırlar.

7. St. Bernard

St. Bernard

Büyük boyutlarına rağmen çocukların etrafında oldukça samimi ve naziktirler. Çocuklara karşı tonlarca sabır ve hoşgörüye sahiptirler. St. Bernardlar memnun etmek ve eğlenceli oyunlar yapmak için daima isteklidir. Son derece zeki hayvanlar olup erken yaşlarında kolay şekilde eğitilebilirler. Büyük olmasından dolayı büyük çocuklar için tavsiye edilebilir. Bu nazik dev eğer iyi eğitilmiş ise aile üyelerini son derece koruyucudur.

8. Newfoundland

newfoundland

Newfoundland büyük yapısının arkasında, tatlı huyunu, sadık ve sabırlı yapısı vardır. Nadiren havlarlar ve sahibini oldukça koruyucu bir içgüdüsüne sahiptir. Çocukların etrafında güvenilir ve onlar  için sadık olabilir. Aile üyeleri için tehdit algısını algılayabilecek kadar akıllıdırlar. Newfoundland misafirlere naziktir ve genellikle onlara samimi bir karşılama verirler.

9. Cocker Spaniel

cocker spaniel

Cocker Spaniel neşeli ve nazik ev köpeğidir. Sahibinin otoritesine her zaman saygılı olup, daima sahibini sonsuz kuyruk sallama hareketleri ile selamlar. Onlarla saatlerce oynayabilirsiniz. Uygun eğitim ile bir Cocker çocuklar için iyi bir arkadaş olabilir. Aynı zamanda sizin için de iyi bir arkadaş olabilir.

10. Bichon Frise

bichon frise

Bichon Frise aile üyelerine bayılmaktadır. Oldukça mutlu bir mizaç ve canlı bir kişiliği vardır. Onları eğitmek ve onlarla yaşamak kolaydır. Çocuklar ve yetişkinlere oldukça arkadaş canlısıdır.

1 Yorum

  1. Ben genelde golden retrieverları çok seviyorum.Geçtiğimiz eylülden beri bir golden sahibi olsum.Tekrar köpek sahibi olursam tercihim yine golden olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz