Alman Kurdu yada diğer adıyla Alman Çoban Köpeği, dünya genelinde en çok rağbet gören en insan dostu köpeklerden biridir ve bunun için birçok haklı sebebi vardır…

Alman Kurdu, Almanya’da ilk defa 1800’lerin sonlarında yetiştirilen bir cinstir. Özellikle son yıllarda dünyanın neredeyse tüm bölgelerine yayılmış olan bu muhteşem cins için Albay Max Von Stephanitz’e şükranlarımızı sunuyoruz. Alman Kurdu, tüm köpek cinsleri içinde en çok yönlü ırk olarak kendini kanıtlamıştır, kısaca bu köpekler temel olarak hemen her konuda iyilerdir!

Alman Kurdu (Alman Çoban Köpeği) Özellikleri

Ne yazık ki, Alman kurdunun hızla büyüyen popülaritesi, köpeğin mizacında geniş şekilde farklılıklara yol açmıştır.

İyi yetiştirilmiş bir Alman Kurdu, herhangi bir aile için harika bir yol arkadaşıdır. Cins son derece zeki, dikkatli, kendinden emin, sadık, cesur, koruyucu ve öğrenmeye isteklidir.

Hayatınıza insanlarla uyumlu, iyi huylu bir Alman Kurdu  sahibi olmak için, köpeği güvenerek alabileceğiniz saygın bir Alman Çoban Köpeği yetiştiricisi bulmak şarttır. İyi bir yetiştirici, size hem fiziksel hem zihinsel olarak sağlam yapıda bir kaliteli cins tedarik edecektir.

Köpeğinizin mizacını ve karakterini şekillendirmeden bahsettiğimiz noktada devreye giren diğer önemli faktör ise uygun yavru sosyalleşmesi sağlama ve Alman Kurdu eğitimi verebilme becerinizdir.

Sizler için sağlamış olduğumuz evde köpek eğitimi hizmeti ile, erken eğitim ve sosyalleşme açısında köpeğinizin gelişmesini sağlayabilirsiniz. Alman Kurdu yavrunuz, sosyalleşme dönemi boyunca her türden insan, köpek, diğer hayvanlar ve çeşitli deneyimler yaşamalıdır. Bu sosyalleşme süreci, mümkün olduğunca erken başlatılmış olmalıdır

Alman Kurdu (Alman Çoban Köpeği) Eğitimi

Alman Çoban Köpeğinin keskin zekâsı, güçlü atletik vücut yapısı ve pürüzsüz hareket kabiliyeti, bu cinsin her türlü görevde uzman olarak görülmesini sağlar. Alman Çoban Köpekleri, görme engelliler için rehber köpek, polis operasyonları, arama-kurtarma, sürü köpeği, koruma, bomba ve uyuşturucu tespiti ve bekçi köpekliği gibi çok çeşitli ve önemli görevlerde yardımcı olmak üzere yetiştirilirler. Takip, çeviklik, flyball, dayanıklılık egzersizi ve itaat eğitimi gibi akut duyuları harekete geçiren faaliyetlerden çok zevk alırlar.

Aile evcil köpeği olarak düşünüldüklerinde, Alman Çoban Köpekleri en iyi yeteneklerini ortaya çıkarma fırsatı yakalarlar. Yeterli yavru sosyalleşmesi, düzenli egzersizler ve bir takım özel Alman Çoban Köpeği eğitimi sağlandığında, son derece başarılı birer ev arkadaşı hâline gelirler. Alman Çoban Köpeklerinin sahipleriyle aralarındaki bağı güçlendirmek için birlikte zaman geçirmekten daha çok sevdikleri hiçbir şey yoktur.

Alman Kurtları, çok güçlü ve gelişmiş olarak büyüdükleri için, eğer yakın ilişkiler kurulmazsa oldukça inatçı olabilir ve kendi hâkimiyetlerini kurmaya çalışabilirler. Kendinden emin, tutarlı ve kendilerine yol göstermede ve onları başarıya ulaştırmada daima adil olan bir sahibe ihtiyaç duyarlar. Alman Kurdu eğitimi, köpeğinizin enerjisini boşaltabileceği ve odaklanmasını geliştirebileceği en uygun, yapıcı uygulamadır. Alman Kurdu eğitimi, toplumun güvenilir ve saygın bir üyesi olarak kabul edilmiştir. Bu noktada köpeğinize büyük yardımı dokunacak birtakım sınırları ortaya koyar.

Alman Çoban Köpekleri, itaat eğitimleri sırasında aldıkları çeşitli meydan okuyucu egzersizlere ve zihinsel uyarılara bayılırlar. Alman Çoban Köpeklerinin tuvalet eğitiminden gelişmiş itaat eğitimine kadar geniş bir yelpazede son derece başarılı birer öğrenci olduklarını görebilirsiniz. Bu dönemde köpeğinizin eğitimiyle ilgili olarak harcayacağınız zamanın, köpeğinizle aranızda ömür boyu sürecek güçlü bir bağın kurulup gelişeceği en uygun zaman olduğunu unutmayın!

 

Lütfen Makalemizi Değerlendiriniz.
[Total: 0 Average: 0]

1 Yorum

  1. 2 aylık aldığım yavru safkan Alman çoban köpeğim şu anda 7 ay içersinde ve eğitimime çok iyi cevap verirken çevre özellikle kadınların köğeğime verdikleri olumsuz ve anlamsız tepkiler eğitim düzenimin bozulmasına sebeb oldu. Hiçgereği yokken zincirlemek zorunda kaldım. bu hayvanı daha vahşi ve asosyal yaptı. şimdi köy evimde bahçede serbest ama bahçedeb çıkışta ineklere saldırıyor. gel komutumu dinlemiyor üzerime atlama huyundan vazgeçiremedim. koşarak 1-2 km uzaklaşıyor 7 aylık 30 kiloyu geçti. Müthiş enerjik. geceleri bir yere odaklanıp havlıyor . cevabınızı bekliyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz